Ciasteczka W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania tej strony wykorzystywane są pliki COOKIE. Korzystając z niej, wyrażasz na to zgodę. - Dowiedz się więcej -

Materiały opatrunkowe

Zobacz jako Siatka Lista
Sortuj wg sort-descending
Sterylne opatrunki hydrożelowe
5,15 zł
akutol
19,93 zł
Przemysłowa apteczka pierwszej pomocy
62,20 zł
VERA Apteczka turystyczna DIN 13167
22,27 zł
yellowBAND bandaż kohezyjny różne rozmiary i kolory - Czarny w łapki - 10 cm
6,38 zł
yellowBAND bandaż kohezyjny różne rozmiary i kolory
1,84 zł
YellowFOAM yellowSport Taśma piankowa przeciw otarciom 5 cm x 5 m
19,89 zł
Plaster silnie rozgrzewający Pyralgina Termo Hot - 1 sztuka
3,99 zł
Plastry wodoodporne z opatrunkiem Pasocare - przyśpieszają gojenie się ran - 10 sztuk
4,98 zł
Prel Red Plastry rozgrzewające na obrzęki i stłuczenia - 3 sztuki
6,99 zł
Plaster tkaninowy z opatrunkiem FABRIplast
3,79 zł
Opatrunek okulistyczny Elastopor Eye z wkładem chłonnym
0,69 zł

Produkty 1-12 z 40

na stronę

Materiały opatrunkowe

Apteczki pierwszej pomocy oraz materiały opatrunkowe powinny znajdować się w każdym domu oraz samochodzie. Ich zawartość zapewnia bezpieczeństwo w razie wypadku oraz umożliwia na skuteczne udzielenie pierwszej pomocy. Popularnym powiedzeniem jest, że najwięcej wypadków zdarza się w domu i nigdy nie wiadomo, kiedy produkty z apteczki mogą się przydać. Apteczka do domu powinna być solidnie zaopatrzona w najbardziej popularne środki opatrunkowe, które będą niezbędne przy opatrywaniu ran i skaleczeń. Umożliwiają one skuteczne zabezpieczenie ran, a w razie poważniejszej sytuacji pomogą zatamować krwawienie do czasu kontaktu z lekarzem.

Do wyposażenia apteczki należeć powinny różnego rodzaju środki opatrunkowe, a także specjalne preparaty do dezynfekcji skaleczeń oraz głębszych ran. Dokładna dezynfekcja rany pozwoli odpowiednio ją oczyścić z ewentualnych zabrudzeń oraz starannie odkazić. Czysta rana czy skaleczenie to zabezpieczenie otwartej powierzchni skóry przed rozwojem bakterii i wirusów oraz powstawaniem stanów zapalnych. W naszym sklepie znaleźć można różnej wielkości spraye, które mogą być stosowane nawet u najmłodszych. Przy opatrywaniu ran niezbędne mogą okazać się opatrunki gazowe: jałowe lub zwykłe, które również można znaleźć w naszej ofercie. Przyłożenie do skaleczenia jałowego opatrunku skutecznie chroni przed rozwijaniem się drobnoustrojów. Bandaż zwykły i plaster bez gazy to środki opatrunkowe, które służą do zabezpieczania rany w kolejnych dniach. Bandaż można wykorzystać do zawinięcia nawet głębszej rany po uprzednim jej opatrzeniu, a następnie zabezpieczaniu plastrem bez gazy.

Zestaw pierwszej pomocy powinien zawierać produkt jakim jest niezwykle przydatna chusta opatrunkowa. Jest ona pomocna przy opatrywaniu oparzeń gorącymi płynami, o które nie trudno w domu. Dodatkowo, warto wyposażyć domową apteczkę w żele chłodzące, które pomogą zniwelować uczucie gorąca przy oparzeniu. Na miejsce oparzenia można także zastosować żel chłodzący, który wspomoże regenerację naskórka. Artykuły opatrunkowe mogą okazać się przydatne przy różnych sytuacjach i wypadkach, które przytrafiają się w obrębie domu.

Apteczka domowa powinna być przechowywana zawsze w tym samym miejscu, aby każdy domownik wiedział, gdzie się znajduje. Miejsce powinno być suche, aby opatrunki nie straciły swoich właściwości oraz niedostępne dla małych dzieci. Raz lub dwa razy do roku warto dokładnie przejrzeć zawartość apteczki, a w razie potrzeby uzupełnić brakujące środki, które znaleźć można w naszym sklepie.

almamed.pl Reviews with ekomi-pl.com
loader
Ładuję...