Trenażer oddechu PowerBreathe Plus - trening mięśni wdechowych

loader
Ładuję...
Opis Specyfikacja Opinie

Trenażer PowerBreathe Plus

Trenażer mięśni wdechowych PowerBreathe Plus to urządzenie IMT (Inspratory Muscle Training) służące do poprawy siły i kondycji mięśni zaangażowanych przy wdechu, głównie przepony oraz partii mięśni międzyżebrowych / klatki piersiowej. Aby poprawić zdolność oddechową należy wykonywać regularne ćwiczenia mięśni odpowiedzialnych za transmisję tlenu. Trenażer PowerBreathe może pomóc w ich wyćwiczeniu. Urządzenie drugiej generacji, dedykowane szczególnie sportowcom zawodowym lub śpiewakom, gdzie mięśnie przepony odgrywają istotną rolę w ich codziennej pracy. Lepsza zdolność wdechowa, to szybsze oddychanie, co skutkuje szybszym i bardziej efektywnym dotlenieniem mózgu oraz ciała. Pozwala to wyeliminować ryzyko powstawania zakwasów oraz mobilizuje organizm do większej koncentracji i szybszego przyswajania informacji. Trenażer PowerBreathe Plus wykorzystuje naukowo potwierdzony Pressure Treshold Training, czyli Ciśnieniowy Trening Progowy, którego skutkiem jest zwarte ciśnienie. Urządzenie niefarmakologiczne, nie powoduje skutków ubocznych, co stanowi bezpieczny sprzęt dla każdego użytkownika.

Regulacja oporu i poziomy

Trenażer jest dostępny w trzech różnych wariacjach trudności: lekki, średni i ciężki. Poziom trudności jest uzależniony od oporu nakładanego przez urządzenie na wdychane powietrze. Umożliwia to poszerzenie zdolności mięśni wdechowych. Zależnie od etapu treningu, stosuj trenażera z różnym poziomem oporu:

 • Lekki opór: jeśli wykonujesz aktywność fizyczną przez mniej niż 2,5 godziny tygodniowo i nie masz problemów z oddychaniem lub masz w niewielkim stopniu lub jeśli ćwiczysz przez ponad 2,5 godziny tygodniowo i masz poważne problemy z oddychaniem
 • Średni opór: jeśli wykonujesz aktywność fizyczną przez ponad 2,5 godziny tygodniowo i nie masz problemów z oddychaniem lub masz niewielkie problemy z oddychaniem
 • Ciężki opór: możesz korzystać z najwyższego poziomu oporu dopiero w momencie korzystania przez dłuższy czas z trenażera PowerBreathe ze średnim oporem.

Stosowanie i bezpieczeństwo

Sposób użycia: Przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia należy zatkać nos klipsem dołączonym do zestawu. Podczas treningu wykonuj szybkie i forsowne wdechy przy pomocy trenażera PowerBreathe. Jedna sesja zawiera 30 oddechów dwa razy dziennie (wykonywać dwa razy dziennie rano i wieczorem). Skuteczność tak zaplanowanego treningu została potwierdzona badaniami. W miarę wzrostu siły i wytrzymałości mięśni wdechowych, zwiększ opór urządzenia. W ciągu kilku dni poczujesz różnice, w ciągu 3 tygodni odczujesz mięśnie zmęczenie mięśni wdechowych i mniejszą zadyszkę, a po 4 dniach aktywność fizyczna będzie znacznie przyjemniejsza.

Bezpieczeństwo

 • W przypadku występowania jakiegokolwiek schorzenia, przed użyciem trenażera należy skontaktować się z lekarzem.
 • Trening za pomocą PowerBreathe nie jest odpowiedni dla pacjentów z przebytą odmą samoistną, ponieważ może to pogłębić dolegliwości związane z przebytą chorobą.
 • Trenażer Powerbreathe jest odpowiedni dla osób z przebytą odmą opłucnową w momencie całkowitego powrotu do zdrowia. Trening mięśni oddechowych nie jest zalecany dla astmatyków z obniżonym poziomem odczuwania objawów ani dla osób z niedawno przebytą chorobą pękniętą błoną bębenkową.
 • Osoby poniżej 16. roku życia mogą stosować trenażera wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Zawartość zestawu

 • Urządzenie główne trenażer powerBreathe Plus
 • Ustnik (PCV - nie wykonany z naturalnego kauczuku, lateksu ani ftalanów)
 • Klips do nosa
 • Etui na urządzenie
 • 4 tabletki oczyszczające
 • Instrukcja obsługi
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Do wyboru kolor czarny lub różowy

Pamiętaj! Jeśli jesteś sportowcem wyczynowym i chcesz maksymalnie poprawić kondycję swoich mięśni oddechowych stosując największy możliwy opór urządzenia, musisz robić to bardzo ostrożnie. Dla zwiększenia efektu ważne jest, aby jak najszybciej zakończyć sesję 30 wdechów. Uważaj jednak, by nie doprowadzić do hiperwentylacji - przerwa między wdechem, a wydechem jest niezbędna.

UWAGA: Urządzenie należy zarejestrować na stronie producenta: https://www.powerbreathe.com//warranty

Podatek VAT VAT8
Producent PowerBreathe
Przeznaczenie Dla kobiet, Dla mężczyzn, Dla dorosłych, Dla seniorów
Rodzaj Pikflometr
Zakres pomiaru 17 - 274
Gwarancja 2 lata
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie: Trenażer oddechu PowerBreathe Plus - trening mięśni wdechowych
Twoja ocena:
Ładuję...

Dodano swoją recenzję do moderacji.

almamed.pl Reviews with ekomi-pl.com almamed.pl Reviews with ekomi-pl.com