Z uwagi na wzrost zapotrzebowania na artykuły medyczne i higieniczne, realizacja dostaw może wydłużyć się do 5 dni roboczych. Przepraszamy za niedogodności.

Kleszcz Expert preparat do usuwania kleszczy 9ml

Cena: 17,90 zł 17.90

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Kod produktu: 1864
Ocena: 5
Producent: Sanity
ilość szt.

Opis

Skład 1,1,1,2-tetrafluoroetan
Przeznaczenie Usuwanie kleszczy z ciała ludzi i zwierząt
Pojemność 9 ml

Kleszcz Expert

Preparat Kleszcz Expert to prosty i bezbolesny sposób na wyciąganie kleszczy z ciała człowieka. Jest to wyrób medyczny, który zamraża kleszcza, aby umożliwić jego szybkie usunięcie za pomocą pęsety lub innego przyrządu. Tradycyjne sposoby usuwania kleszczy, mogą być groźne dla człowieka. Istnieje ryzyko zarażenia się chorobami, których kleszcz może być nosicielem. Podrażniony kleszcz, w trakcie standardowego, mechanicznego wyciągania, może wypuszczać do organizmu człowieka szkodliwe substancje, zawierające różnego rodzaju czynniki chorobotwórcze. Zamrożenie kleszcza pozwala zabezpieczyć człowieka przed skutkami zakażenia, od momentu jego zamrożenia. Zamrożony kleszcz jest łatwiejszy do usunięcia, i prawdopodobieństwo, że zwróci on treści pokarmowe zawierające chorobotwórcze drobnoustroje, jest zmniejszone. Szybkie usunięcie kleszcza pozwala ograniczyć ryzyko boreliozy.                                                          Jedno opakowanie zawiera 90 dawek sprayu zamrażającego.

Łatwe i skuteczne usunięcie kleszcza

1. Każdorazowo przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnikiem

2. Dozownik należy skierować w kierunku kleszcza. Odległość od kleszcza powinna wynosić 2 – 3 cm

3. Należy nacisnąć dozownik do oporu aby zamrozić kleszcza. Odpowiednia ilość preparatu potrzebna do zamrożenia zostanie uwolniona. Jeżeli kleszcz wciąż się porusza należy powtórzyć czynność. W jednym miejscu można użyć  preparatu trzy razy 

4. Używając pęsety dołączonej do opakowania, należy wyjąć zamrożonego kleszcza

5. Po wyciągnięciu kleszcza należy zdezynfekować miejsce wkłucia

6. Następnie dokładnie umyć ręce wodą z mydłem lub zdezynfekować

Po użyciu środka może wystąpić szybko ustępująca reakcja skórna w postaci podrażnienia lub zaczerwienienia spowodowanego zimnym gazem pędnym zawartym w produkcie. Nie ma to jednak negatywnego wpływu na skórę.

UWAGA! Usunięcie kleszcza nie wyklucza i nie chroni całkowicie przed zachorowaniem na choroby odkleszczowe. Po usunięciu kleszcza w razie wystąpienia niepokojących objawów takich jak: rumień, należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.

 

Opakowanie zawiera:

-preparat w sprayu do zamrażania kleszczy 

-pęseta do usuwania kleszczy 

 

Pojemnik zawiera gaz pod ciśnieniem. Przechowywać z dala od źródeł ciepła i temperatury przekraczającej 50 stopni (ogrzanie grozi wybuchem).

Opinie o produkcie (0)

5.0 28
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl