Ciasteczka W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania tej strony wykorzystywane są pliki COOKIE. Korzystając z niej, wyrażasz na to zgodę. - Dowiedz się więcej -

Wózki i krzesła toaletowe

Zobacz jako Siatka Lista
Sortuj wg sort-descending
Balkonik Harry z ławeczką i zestawem toaletowym 3w1 balkonik, toaleta i siedzisko Reha Fund
339,98 zł
Wózek prysznicowy Shower-TIM FS 7962L Timago - z funkcją transportową
499,00 zł
Krzesło toaletowe Vermeiren STACY - z opuszczanymi podłokietnikami
379,99 zł
Krzesło toaletowe Vermeiren dla osób ciężkich 9062 XXL - z pojemnikiem sanitarnym
573,99 zł
Wózek toaletowy 139 z pojemnikiem sanitarnym Vermeiren
578,99 zł
Krzesło sanitarne toaletowe 9063 Vermeiren z regulowaną wysokością siedziska
590,00 zł
Krzesło toaletowe na kółkach TGR-R KT 023C Timago - z pojemnikiem sanitarnym
279,98 zł
Krzesło toaletowe stałe z podłokietnikami TGR-R KT-S 668 Timago
189,98 zł

Produkty 8

na stronę

Wózki i krzesła toaletowe

Krzesła i wózki toaletowe zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach osób starszych i niepełnosprawnych. Ich rolą jest ułatwienie załatwiania czynności fizjologicznych tym, którzy mają problemy z dotarciem do toalety, a także z samodzielnym wstawaniem i siadaniem. Krzesła toaletowe dla seniorów nie tylko ułatwiają te czynności, ale również poprawiają komfort życia osób z ograniczoną sprawnością ruchową.
Krzesło toaletowe dla seniora wyposaża się w specjalny pojemnik sanitarny, który pełni rolę sedesu. Pojemnik ten da się wyjmować, aby łatwo opróżniać go i czyścić. Jest to niezwykle ważne dla utrzymania krzesła w higienicznej czynności. Większość produktów tego typu posiada praktyczne i wygodne oparcie oraz podłokietniki, które są jednocześnie uchwytami, ułatwiającymi wstawanie z krzesła i siadanie na nim. Krzesła toaletowe dla niepełnosprawnych najczęściej wykonywane są ze stopów metali lekkich, za to o dużym udźwigu. Wytrzymują one nacisk użytkownika o wadze ponad 100 kg.
Krzesło toaleta dla chorego wyróżnia się również praktyczną funkcją regulacji wysokości. Dzięki niej przedmiot da się dopasować do potrzeb każdego użytkownika, aby siadanie i wstawanie było jeszcze łatwiejsze. Wózki toaletowe dla niepełnosprawnych od krzeseł różnią natomiast przede wszystkim obecnością kółek transportowych, a nierzadko także funkcjonalnego podnóżka. Ważne, aby model z kółkami dysponował również hamulcem, który gwarantuje bezpieczeństwo. Zarówno krzesło wc dla niepełnosprawnych, jak i wózek sanitarny mogą posiadać miękką tapicerkę na podłokietnikach i oparciu, dzięki czemu korzystnie z nich jest bardziej komfortowe. Poza tym, krzesła toaletowe na kółkach często wyposażane są także w klapę, która ogranicza uwalnianie nieprzyjemnego zapachu i pozwala zadbać o większą higieniczność akcesorium.
Każdy wózek toaletowy na kółkach dostępny w ofercie naszego sklepu został stworzony z myślą o szczególnych potrzebach osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wózek toaletowo prysznicowy, czyli taki, który ułatwia również samodzielną kąpiel pod prysznicem, pozwala osobie starszej, schorowanej czy niepełnosprawnej zachowanie większej prywatności, poprawę komfortu życia i cieszenie się większą swobodą we własnym domu. Krzesło toaletowe sanitarne zawsze przeznaczone jest dla jednej osoby. Niektórzy użytkownicy nie mogą korzystać z niego samodzielnie. W przypadku osób leżących na stałe, a także niezdolnych do wstawania i siadania na własną rękę, wskazane jest uzyskanie pomocy osób trzecich. Produkt może pomagać w sprawowaniu opieki również opiekunom osób chorych i starszych.

almamed.pl Reviews with ekomi-pl.com
loader
Ładuję...