Ciasteczka W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania tej strony wykorzystywane są pliki COOKIE. Korzystając z niej, wyrażasz na to zgodę. - Dowiedz się więcej -

Maty antypoślizgowe

Zobacz jako Siatka Lista
Sortuj wg sort-descending
Antypoślizgowa Mata do Wanny - Aston - 100 x 40 cm - Dla seniorów i osób niepełnosprawnych
74,99 zł
Herdegen mata antypoślizgowa pod prysznic Obana
47,99 zł

Produkty 2

na stronę

Maty antypoślizgowe

Podczas kąpieli w wannie czy brodziku kabiny prysznicowej nietrudno o nieszczęśliwy wypadek, spowodowany utratą równowagi na śliskiej powierzchni. Woda w połączeniu z preparatami do kąpieli tworzy mieszankę, która dodatkowo zwiększa ryzyko upadku. Aby zadbać o bezpieczeństwo użytkowników wanny czy prysznica, warto stosować maty antypoślizgowe do łazienki. Są to proste w swojej konstrukcji produkty, zaprojektowane w taki sposób, aby jednocześnie skutecznie odprowadzać wodę do odpływu i zwiększać przyczepność stóp do podłoża. Najczęściej, mata antypoślizgowa do łazienki wykonana jest z gumy lub silikonu, czyli z tworzyw sztucznych odpornych na działanie wody i detergentów. Posiadają one powłokę, która zwiększa tarcie, znacząco obniżając ryzyko poślizgnięcia się podczas kąpieli.
Maty łazienkowe antypoślizgowe są bardzo proste w użyciu. Ich montaż odbywa się poprzez ułożenie produktu na dnie wanny czy brodzika i dociśnięcie siatki przyssawek znajdujących się na spodzie takich akcesoriów. Mata antypoślizgowa pod prysznic przysysa się do wybranej powierzchni i pozostaje na swoim miejscu nawet wtedy, kiedy brodzik jest wypełniony wodą. Utrzymanie jej w czystości nie stanowi żadnego problemu. Maty antypoślizgowe pod prysznic można bowiem bez trudu oderwać i wyczyścić wygodnie z każdej strony.
Podczas gdy mata antypoślizgowa do kabiny prysznicowej jest najczęściej kwadratowa lub okrągła, maty antypoślizgowe do wanny mają zwykle podłużny kształt - owalny lub prostokątny. Wynika to z chęci pokrycia takim produktem jak największej powierzchni dna, na której może dojść do poślizgnięcia. Mata antypoślizgowa do brodzika może być nieco mniejsza, ponieważ w trakcie kąpieli pod prysznicem użytkownik przebywa w pozycji stojącej. Z tego względu maty antypoślizgowe do brodzika często posiadają też specjalne wypustki, które masują stopy i dodatkowo zmniejszają ryzyko poślizgu. Natomiast mata łazienkowa antypoślizgowa do wanny z reguły jest większa, ale płaska od góry, ponieważ kąpiel w wannie odbywa się na leżąco lub na siedząco.
Wszystkie maty przeciwpoślizgowe dostępne w naszej ofercie to produkty renomowanych producentów, wykonane z materiałów bezpiecznych w użytkowaniu. Nie powodują one podrażnień skórnych ani reakcji alergicznych. Są też wytrzymałe, odporne na ścieranie i łatwe w czyszczeniu. Dobrej jakości antypoślizgowa mata może posłużyć swojemu użytkownikowi naprawdę długo - nie ma potrzeby częstego wymieniania ją na nową, jeśli jest właściwie pielęgnowana, czyli regularnie myta za pomocą łagodnych detergentów.

almamed.pl Reviews with ekomi-pl.com
loader
Ładuję...