Kaczki baseny sanitarne

Zobacz jako Siatka Lista
sort-descending
 • Kaczka sanitarna męska na mocz - 1200ml
  215 osób kupiło
  Sprzedaż z ostatnich 30 dni
  11,99 zł
 • Basen sanitarny z pokrywą - Podsuwacz plastikowy
  57 osób kupiło
  Sprzedaż z ostatnich 30 dni
  18,99 zł
 • Kaczka sanitarna damska na mocz - 600ml
  8 osób kupiło
  Sprzedaż z ostatnich 30 dni
  12,40 zł

Produkty 3

Kaczki, baseny sanitarne

Opieka nad obłożnie chorą osobą, która spędza całe dnie w łóżku, jest niezmiernie trudna. Istnieją jednak produkty, które ułatwiają sprawowanie takiej opieki, a samym podopiecznym poprawiają komfort życia. W przypadku trudności z zaspokajaniem potrzeb fizjologicznych niezwykle przydatne okazują się kaczki szpitalne i baseny sanitarne. Akcesoria te różnią się swoją konstrukcją i zastosowaniem. Kaczka szpitalna służy do oddawania moczu w pozycji leżącej i półleżącej. Jest projektowana osobno dla kobiet i dla mężczyzn, dzięki czemu można używać jej wygodniej. Większość kaczek posiada też specjalne zatyczki, które zapobiegają wylaniu się płynu podczas przenoszenia zbiornika do toalety. Tymczasem baseny dla chorych służą defekacji, również w pozycji leżącej lub półleżącej. W tym przypadku nie rozróżnia się modeli dla kobiet i dla mężczyzn. Basen powinien posiadać pokrywę, która pozwala zadbać o większą higienę i ograniczyć wydostawanie się ze zbiornika nieprzyjemnych zapachów. Warto pamiętać, że istnieje też taki produkt jak basen sanitarny jednorazowy, najczęściej tworzony z pulpy celulozowej. Takie modele zwykle nie posiadają żadnej pokrywy.
Wielokrotnego użytku basen sanitarny plastikowy czy kaczka do oddawania moczu to akcesoria produkowane z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur i stosowanie środków chemicznych, dzięki czemu łatwo jest utrzymać je w higienicznej czystości. Produkty można dezynfekować w autoklawie. Wolno jest też myć je dostępnymi detergentami - żadne z popularnie stosowanych preparatów nie powinny uszkodzić takiego akcesorium.
Dostępne w naszym sklepie baseny medyczne i kaczki dla kobiet oraz mężczyzn zostały zaprojektowane z myślą o wysokim komforcie zarówno opiekuna, jak i podopiecznego. Ich ergonomiczna konstrukcja ułatwia zaspokajanie potrzeb fizjologicznych bez konieczności wstawania z łóżka. Jest też praktyczna, jeśli chodzi o opróżnianie pojemnika czy czyszczenie jego wnętrza. Plastikowe czy (rzadziej) metalowe akcesoria tego typu są bowiem produktami wielokrotnego użytku, dlatego należy odpowiednio dbać o ich higieniczność.
Wybierając kaczki sanitarne, warto zawracać uwagę na ich pojemność, a także na obecność praktycznego uchwytu do przenoszenia lub o odpowiedniej długości lejek, który ułatwia użytkowanie produktu. Nie bez znaczenia będzie również dozwolony sposób czyszczenia akcesorium - zawsze należy upewnić się, czy produkt może być sterylizowany i w jakiej temperaturze. Dzięki temu przedmiot posłuży w domu chorego znacznie dłużej.

almamed.pl Reviews with ekomi-pl.com
loader
Ładuję...