Jaki ciśnieniomierz wybrać aby był najlepiej dostosowany do naszych potrzeb?
Jaki ciśnieniomierz wybrać aby był najlepiej dostosowany do naszych potrzeb?

Ciśnieniomierz ciśnieniomierzem, ale o zdrowie trzeba dbać. W szczególności teraz kiedy chorobą XXIw. są problemy z krążeniem. Częsty stres i życie w biegu skutecznie eksploatują nasze serce. Nieodpowiednia dieta, alkohol, czy papierosy to tylko namiastka czynników pogarszających stan naszej naturalnej pompy. Systematycznie kontrolując jej stan możemy przedwcześnie wykryć arytmię oraz zapobiec powstawaniu wielu schorzeń, takich jak nadciśnienie, czy miażdżyca tętnic. Kiedy już zdecydujemy się na zakup aparatu do pomiaru ciśnienia dochodzi do momentu w którym stajemy przed zadaniem sobie pytania...

 

 

Jaki ciśnieniomierz będzie dla mnie najlepszy?

 

Jest to najczęściej zadawane pytanie przy wyborze ciśnieniomierza. W końcu nie jest to kupno bułek w piekarni, a sprzęt ma nam służyć przez najbliższe lata. Nasz strażnik ciśnienia zadba o nasze dobre samopoczucie i przede wszystkim zdrowie. Jeśli mowa o zdrowiu, dobrą praktyką jest systematyczne mierzenie ciśnienia (najlepiej rano i wieczorem) oraz jego notowanie. Na szczęście producenci wychodzą na przeciw zapominalskim rejestrując i zapisując w pamięci nawet do kilkuset pomiarów wstecz. Wszystko odbywa się w czytelny, intuicyjny i zrozumiały sposób. Tak jest w wypadku sprzętu elektronicznego. A co jeśli się uprzemy i zakupimy urządzenie mechaniczne. Tutaj każde urządzenie ma swoje zalety i wady. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze aparaty z mankietem naramiennym, czy te mierzące ciśnienie na nadgarstku. Od tego wszystkiego może zakręcić się w głowie. Tego chcemy uniknąć, dlatego szybko i zrozumiale wytłumaczymy jak i co oraz do czego stosować.Jakie rodzaje są dostępne na rynku oraz w naszym sklepie?Na pierwszy rzut wychodzą ciśnieniomierze zegarowe (tzw. mechaniczne). Bardzo często, a nawet zazwyczaj stosowane są w gabinetach przez lekarzy. Urządzenia są bardzo precyzyjne, dlatego zaskarbiają sobie serce nie tylko tradycjonalistów, ale również osób drobnostkowych i skrupulatnych. Aparaty wykorzystują mechanizm aneroidowy, który zamienia mierzone ciśnienie pacjenta na odpowiednie ustawienie wskazówki na manometrze. Urządzenia dedykowane dla użytkowników domowych to ciśnieniomierze domowe z załączonym stetoskopem.


W wypadku ciśnieniomierzy elektronicznych (cyfrowych) jest nieco trudniej, ponieważ dzielą się na dwa rodzaje jakimi są:

Ciśnieniomierz nadgarstkowy zwany również automatycznym jest najprostszym możliwym w obsłudze sprzętem do pomiaru naszego tętna. Zakładany na nadgarstek mankiet za pomocą zwykle jednego przycisku rozpoczyna pomiar automatycznie pompując go powietrzem. Przy takim zabiegu po kilku sekundach możemy poznać wynik. Tylko, czy dokładny? Jeśli nie chorujemy na stwierdzone nadciśnienie, czy miażdżyce tętnic takie rozwiązanie jest dla nas idealne. Taki aparat dokonuje pomiarów ciśnienia na tętnicy promieniowej, gdzie wynik nie jest już tak precyzyjny jak w wypadku...

Ciśnieniomierza naramiennego. Ciśnieniomierz półautomatyczny posiada mankiet zakładany na ramię, który trzeba (niestety ;)) pompować ręcznie za pomocą gruszki. Wszystko ma swoją cenę. Ten niewielki wysiłek da nam znacznie dokładniejszy wynik, a przy okazji obsługa nie będzie tak skomplikowana jak w wypadku urządzeń manualnych (mechanicznych). Tak więc jeśli dolegają nam jakieś problemy związane z sercem i układem krwionośnym na pewno korzystniejszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w aparat naramienny, który w sprytny sposób połączy funkcjonalność dwóch powyższych rozwiązań (tj. ciśnieniomierza manualnego i mechanicznego-nadgarstkowego).

 

Wszystko już wiem, tak więc ostatecznie wybieram...Nasz wybór w tym wypadku zależy nie tylko i wyłącznie od naszych potrzeb, ale również od zasobności portfela. Tak więc uściślając i przedstawiając łopatologicznie fakty, wygląda to tak:

Tani, trudniejszy w obsłudze i precyzyjny - ciśnieniomierz zegarowy (manualny)
Średnio tani i średnio precyzyjny - ciśnieniomierz nadgarstkowy (automatyczny)
Droższy, łatwiejszy w obsłudze i precyzyjny - ciśnieniomierz naramienny (automatyczny)

W razie pytań, wątpliwości oraz chęci rozmowy zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią po numerem telefonu 34-361-66-66. Jesteśmy dla Państwa dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Ciśnieniomierze dostępne u nas w ofercie znajdą państwo poniżej:

Ciśnieniomierze mechaniczne:

Ciśnieniomierz naramienny manualny Rossmax GB102 - GRATIS ETUI!


Ciśnieniomierze automatyczne nadgarstkowe:

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Homedics BPW-1005
Ciśnieniomierz nadgarstkowy SALTER BPW-9154 Bluetooth


Ciśnieniomierze automatyczne naramienne:

Ciśnieniomierz naramienny automatyczny Rossmax CF701 - GRATIS ETUI!
Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 40 Gratis Pokrowiec
Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 44 DARMOWY POKROWIEC oraz DOSTAWA
Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 47 Darmowa Dostawa oraz Pokrowiec
Ciśnieniomierz Homedics BPA-3000-EU - GWARANCJA 24 m-ce!
Ciśnieniomierz naramienny Homedics BPA-2000-EU


Jeśli poszukujesz innego modelu, zapraszamy do kontaktu!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl