Pas stymulujący mięśnie, czy elektrostymulator nerwowo-mięśniowy? Co wybrać?
Pas stymulujący mięśnie, czy elektrostymulator nerwowo-mięśniowy? Co wybrać?

Kobiety i mężczyźni coraz częściej zaczynają uprawiać intensywne treningi fizyczne w celu redukcji tkanki tłuszczowej, uwidocznienia mięśni, a za czym idzie - poprawy sylwetki. Odpowiednia suplementacja oraz dieta są jednymi z kluczowych działań do osiągnięcia sukcesu, który dzięki nowoczesnym ćwiczeniom i technikom możemy uzyskać znacznie szybciej niż np. dwie dekady temu. Istnieje niezliczona ilość wynalazków i sprzętów pomagających nam schudnąć, gdzie według producentów możemy przybrać posturę herosa, bez ponoszenia zbędnego wysiłku. Takich urządzeń niestety nie ma, ale skutecznym narzędziem wspomagającym ten proces mogą okazać się elektrostymulatory, bądź pasy stymulujące mięśnie brzucha.

 

Czy elektrostymulatory nerwowo-mięśniowe są lepsze od pasów stymulujących mięśnie?

Jedną z podstawowych różnic jest tutaj cena, która nie wzięła się znikąd. Elektrostymulator jest narzędziem powszechnie stosowanym przez fizjoterapeutów w ich gabinetach. Dzięki opracowaniu małych i przenośnych sprzętów dopiero od niedawna mamy możliwość stosowania zabiegów elektrostymulujących w domowych warunkach. Elektrostymulacja TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) jest sprawdzoną klinicznie, niefarmakologiczną i alternatywną metodą walki z bólem ostrym oraz przewlekłym poprzez stymulację nerwów. Skuteczność minimalizowania bólu i walki z jego skutkami ubocznymi potwierdzają najlepsze kliniki na świecie, które tę metodę stosują już od ponad pół wieku. Dostępny u nas w ofercie Elektrostymulator Beurer EM 80 skutecznie uśmierza ból odcinka szyjnego kręgosłupa, ból pooperacyjny, po złamaniach, menstruacyjny, zębów (szczególnie przy powikłaniach po ekstrakcji), po amputacjach, przy zapaleniach ścięgien, zwalcza bóle reumatyczne oraz artretyzm. Często stosowany jest również do niwelowania bóli porodowych oraz przyspieszania porodu drogami naturalnymi (Stosując stymulację TENS w I fazie można skrócić czas trwania porodu).

 W takim razie co ma wspólnego elektrostymulacja nerwów elektrostymulatorem ze stymulacją mięśni przez pas stymulujący?

Otóż już wyjaśniam. Każdy szanujący się sprzęt z tej półki (elektrostymulator, czy pas stymulujący) posiada funkcję zwaną stymulacją EMS (Electronic Muscle Stimulation). Stosowanie stymulacji nerwowo-mięśniowej (EMS) wykorzystuje się w treningach sportowych (w celu przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej), w ćwiczeniach siłowych, oporowych, czy szybkościowych. Wśród zawodowych sportowców, przy częstszych kontuzjach stymulacja pomaga w rehabilitacji przez przyspieszoną regenerację tkanki mięśniowej. Stymulacja mięśniowa (napinanie i rozluźnianie mięśni) prowadzi do wzrostu masy i obwodu mięśnia oraz zmniejszenia otaczającej go tkanki tłuszczowej. Naukowcy dowiedli że systematyczne stosowanie stymulacji elektrycznej z siłą 50-100Hz i o szerokości 150-300 µs w cyklach 10 sekund pracy i 50 sekund relaksacji, skutecznie zwiększa siłę i masę mięśnia.

 


W takim razie co wybrać?

Jeśli szukamy wielofunkcyjnego urządzenia medycznego, które w domu będzie spełniało funkcje dr.House'a to powinniśmy wydać parę złotych więcej i zainwestować w profesjonalny elektrostymulator, który okaże się nie tylko zbawienny w pracy nad szczupłym i wysportowanym ciałem. Ciężką do podważenia wadą pasa jest jego ograniczone zastosowanie (np. tylko na brzuch), natomiast zachęcająca może okazać się cena. Pamiętajmy jednak, że pas nie zlikwiduje bólu po złamaniach, czy zapaleniach oraz nie pomoże przy wielu innych dolegliwościach.
Wszelkie zalety i wady nie podważą jednak jednego faktu. Obydwa sprzęty bardzo skutecznie poprawią kondycję naszego ciała.

U nas w ofercie dostępne są:

Elektrostymulator nerwowo mięśniowy Beurer EM 80

Pas stymulujący mięśnie brzucha Beurer EM 35

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl